- Gel Polish System UV/LED
- All Colors Gel Polish
- Anime Vibe
- Carat Collection
- Cherry on Top
- City Breeze Gel Polish
- Crazy in Colors
- Dance Collection
- Disco Fever
- Dopamina
- Dress Code Gel Polish
- Fashion Follower
- Feel the Flow
- Holo Colorido
- I’m Woman
- In Space
- Magic Charm
- NeonLove Gel Polish
- Royal Duo
- Serenity Garden
- Spring 2019
- Spring 2020
- Stone Cat Eye
- We Wish You
- Pure Creamy Hybrid
- Accessories/Tools
- Victoria Vynn Bases and Tops
- Victoria Vynn Boost Base – Vitamin Base
- Bottle Gel
- Build Gel UV/LED
- Fiber Gel
- Victoria Vynn Gadgets
- Hand & Body Care – Creams Oils Lipsticks
- Victoria Vynn Hello Base
- Just Base
- Liquid Poly Gel
- Master Gel / Polygel
- Mega Flexible System
- Mousse Gel
- Nail Art
- Nail Preparation
- Perfect Shape Dual Forms
- Soft Gel Tips
IQ Nails-Expert II Set – Set of 5 drills for hybrid, gel, acrylic and cuticles.
IQN Mani 12 Set
- The power of colors on the cutters in the Expert 2 Package will delight you and your clients!
- Hurry up, the package at a special price will only be available while supplies last.
- The Expert 2 package is a comprehensive combination of cuticle care cutters and a cutter for quick removal of hybrid, gel and acrylic for demanding stylists.
- The flame-shaped diamond cutters in the package have been covered with special KMN (chameleon) coatings, which make the cutters even more durable.
The set includes:

Diamond ball drill (001.524.023):
| Height: | 2.3mm |
|---|---|
| Diameter: | 2.3mm |
| Gradation: | Standard |
| Turnover: | about 7-15 thousand |
| Strap color: | Blue |
| Shell: | – |
| For what weight/skin: | Skins |
| Type of cuts | – |
Diamond drill long flame (243R.524.021):
| Height: | 8.0mm |
|---|---|
| Diameter: | 2.1mm |
| Gradation: | Standard |
| Turnover: | about 7-15 thousand |
| Strap color: | Blue |
| Shell: | Chameleon |
| For what weight/skin: | Skins |
| Type of cuts | – |
Carbide drill (275.176.060):
| Height: | 14.0mm |
|---|---|
| Diameter: | 6.0mm |
| Gradation: | Collecting |
| Turnover: | about 15-20 thousand |
| Strap color: | – |
| Shell: | Golden |
| For what weight/skin: | Mass |
| Type of cuts | Straight cuts with an additional cross cut |
Rounded cylinder drill (140.524.023):
| Height: | 6.0mm |
|---|---|
| Diameter: | 2.3mm |
| Gradation: | Standard |
| Turnover: | about 7-15 thousand |
| Strap color: | Blue |
| Shell: | – |
| For what weight/skin: | Skins |
| Type of cuts | – |
Diamond drill small flame (257.514.016):
| Height: | 4.0mm |
|---|---|
| Diameter: | 1.6mm |
| Gradation: | Delicate |
| Turnover: | about 7-15 thousand |
| Strap color: | Blue |
| Shell: | Chameleon |
| For what weight/skin: | Skins |
| Type of cuts | – |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.